0

Automobilių stiklų remontas – kada jis būtinas?

  • 23 rugpjūčio, 2023
stiklai

Transporto priemonės estetinio vaizdo ir saugumo palaikymas yra bene pagrindinės vairuotojų užduotys ir siekiamybės. Kiekvienas vairuotojas nori, kad jo ar jos kelionės iš taško A į tašką B būtų komfortiškos ir saugios. Viena svarbiausių automobilio dalių, po sėdynių, saugos diržų ir oro pagalvių, yra automobilių stiklai. Įtrūkęs, ar bent šiek tiek įskeltas automobilio stiklas, ne tik prastai vizualiai atrodo, bet ir gali sukelti pavojų transporto priemonės keleiviams.

Ne kiekvienu atveju būtina pakeisti stiklus, galimas ir automobilių stiklų remontas. Žinoma, egzistuoja daug veiksnių, kurie lemia pažeisto stiklo likimą. Yra atvejų, kurių tiesiog neįmanoma arba finansiškai neapsimoka remontuoti. Tačiau esant smulkiems stiklo pažeidimams, pasitelkiant šiuolaikines technologijas, užtenka paprasčiausio automobilių stiklų remonto.

Taigi, kada visgi būtinas automobilio stiklo remontas arba pakeitimas? Visų pirma, būtina suprasti, kad menkiausias pažeidimas gali turėti didžiulį poveikį, tad norint jų išvengti, automobilių stiklų remontas turėtų būti atliktas nedelsiant, kai tik pastebima bet kokia žala. Net mažiausi įtrūkimai gali pakenkti priekinio stiklo funkcionalumui ir trukdyti matomumui, ypač tais atvejais, kai pažeidimas yra vairuotojo akių lygyje.

Įskilęs ar kitaip pažeistas automobilio stiklas avarijos metu gali sukelti itin nemalonių pasekmių, kadangi jis gali turėti įtakos net oro pagalvių efektyvumui. Priekinis automobilio stiklas yra sukurtas taip, kad sugertų oro pagalvių smūgį susidūrimo atveju, tačiau jei jis yra įtrūkęs arba netinkamai suremontuotas, jis negebės sugerti pilnai smūgio slėgio, keliančio pavojų ir žalą automobilyje esantiems keleiviams.

Daugelis žmonių ignoruoja nežymius automobilio stiklo įtrūkimus, dėl įvairiausių priežasčių. Vieni dėl neva neturėjimo laiko nuvežti automobilį į autoservisą, dėl kasdienio bėgimo ir darbų gausos arba iš neturėjimo supratimo apie galimas rizikas dėl tokio mažo automobilio stiklo pažeidimo. Mažas įbrėžimas ar skylimas gali padidėti iki didžiulio įtrūkimo, reaguojant į temperatūros pokyčius automobilio viduje bei išorėje, reaguojant į saulės spindulius ar minusinę temperatūrą, oro slėgio pokyčius ar tiesiog į pačio automobilio keliamą vibraciją.

Tad norėdami apsaugoti save ir savo keleivius, būkite atidūs ir neignoruokite net menkiausių automobilių stiklų pažeidimų. Kreipkitės į profesionalus, kurie padės jums be streso ir saugiai keliauti savo mėgstama transporto priemone.