0

Kaip nugalėti plaukimo baidarėmis baimę?

baidarės

Net neverta sakyti, kad baidarės Lietuvoje yra labai pamėgta pramoga, kuri išbandoma tikrai ne tik vasaromis, tačiau taip pat ir kitais metų laikais. Išties, tai tokia vandens transporto priemonė, kuri nereikalauja labai daug pastangų ją valdant, tačiau džiugina geromis emocijomis.

Visgi, niekada nepabandžius baidarės gali atrodyti gana nepastovi transporto priemonė. Dėl to ir tokia pramoga kaip baidarės su nakvyne – gąsdina.

Tinkamos apsaugos priemonės

Žinoma, visada geriausia į darbus yra įtraukti apsaugos priemones, kurios naudojamos vandenyje. Tai yra ne tik liemenės, tačiau ir daugelis kitų, kurios leis būti tikru, kad iškritus iš baidarės jausitės saugus. Tačiau dažniausiai tokie atveji reti, tad svarbiausia yra plaukti lėtai.

Ramaus vandens telkinio pasirinkimas

Žinoma, visada būsite saugesni tokiu atveju, kai bus pasirenkamas ramus maršrutas. Lietuvoje yra tikrai labai daug vandens telkinių, kurie skirti plaukimui baidarėmis. Nuo gana sraunių upių iki kitų vandens telkinių, kurie suteikia galimybę ramiai pasiplaukioti. Vieni renkasi nuotykius, o kiti – paprastumą. Svarbiausia yra Jūsų poreikiai, nes juos įgyvendinti šiuo metu yra gana paprasta.

Planuokite maršrutus

Dažniausiai mažiau baimės yra juntama tokiu atveju, kai tiksliai žinoma – kur bus plaukiama. Tai padeda žmogui nusiraminti, kadangi jis tampa situacijos kontrolės vadovu. Kadangi šiuo metu beveik visų vandens telkinių maršrutus galima rasti internete – būtina iš anksto susipažinti su jais ir tai leis plaukti kur kas ramiau, puikiai žinoti – kas Jūsų laukia.

Atsakingas plaukimas

Galiausiai, svarbu plaukimo metu laikytis specialisto, kuris nuomoja baidares, rekomendacijų. Tokiu atveju ne tik bus galima išvengti bet kokių galimų nelaimių, tačiau taip pat galėsite būti tikras, kad nevirsite iš baidarės ir neteks patirti kitų situacijų, kurios galimai jus gali išgąsdinti ir atgrasyti nuo kito plaukimo karto.

Atraskite baidares kartą ir esame tikri, kad jos galiausiai taps Jūsų vasaros favoritu numeris vienas. Svarbiausia yra bandyti, kadangi tai gali padėti patirti tokias geras emocijas, kurios jums iki šiol neatrodo verta dėmesio.