0

Inverteriai nėra lengvas pasirinkimas

Kiekvienais metais pastebimas vis didesnis susidomėjimas saulės elektrinėmis. Žmonės nuolat ieško alternatyvų, kaip patiems pasigaminti elektros energiją bei nori kuo tvaresnių metodų. Tad saulės elektrinė šiuo atveju nurungia daugelį kitų variantų.

Su inverteriais dažniausiai yra susiduriama saulės elektrinėse. Pastarosios didžiausią kainą būtent ir sudaro inverteriai bei moduliai. Kaip kuriose vietose inverteriai dažnai yra įvardijami kaip įtampos keitikliai. Jų pagrindinė funkcija yra nuolatinės elektros srovės, kurią gamina saulės moduliai, pakeitimas į kintamą. Turite labai atidžiai rinktis ne tik modulius, bet ir skirkite pakankamai laiko inverterių paieškoms, kad jie atitiktų saulės elektrinės pajėgumus bei ateityje išvengtumėte gedimų.

Tam, kad parinktumėte tinkamus inverterius savo saulės elektrinei, teks už juo susimokėti. Jų modelių yra nemažai ir kainos gali skirtis iki kelių kartų. Pagal vertę yra skirtomi:

  • ekonominiai;
  • vidutinės klasės;
  • aukštos klasės.

Ekonominės bei vidutinės klasės inverterių kainų skirtumas yra gana panašus, o tuo tarpu aukštos klasės inverteriai ir jų kaina, palyginus su kitais dviem, gali skirtis ir kelis kartus. Kadangi ekonominės klasės įtampos keitikliai kainuoja mažiausiai, tai jie mūsų šalyje ir paplitę labiausiai. Vidutinės kainos inverteriai yra gaminami žinomesnių prekės ženklų, dėl to daugeliui gali pasirodyti kaip patikimesni gaminiai. Labiausiai vertinami ir brangiausi yra aukštos klasės įtampos keitikliai, kurie yra gaminami kartu su optimizatoriais bei mikroinventoriais. Šie du prisidedantys komponentai dažniausiai ir išpučia gaminio kainą. Bet kaip ten bebūtų, investuoti į patikimus gaminius visada verta.

Pačius brangiausius aukštos klasės inverterius patariama rinktis tiems vartotojams, ant kurių namo stogo nuolat krenta šešėlis, taip pat jeigu stogas yra daugiašlaitis. Tokiais atvejais įtampos keitikliai, turintys įmontuotus optimizatorius ar mikroinverterius bus praktiškesnis pasirinkimas. Tuomet, kai tik kartais arba dalinai šešėlis uždengia stogą, verta apmąstyti tiesiog apie didesnį kiekį papildomų modulių įsigijimą bei standartinį inverterį. Tačiau jeigu Jūsų stogas turi palankią pietinę, pietrytinę arba pietvakarinę vieno arba dviejų šlaitų pusę, ant kurios nebūna šešėlio, tokiu atveju Jums užteks ir standartinio inverterio.